اینترنت اشیا

معرفی سطل آشغال هوشمند برای زندگی مدرن

آرزوی داشتن خانه‌ای هوشمند که تمام اجزا و دستگاه‌های آن بدون نیاز به انسان کار کنند، زیاد دست نیافتنی نیست. همین الان هم می توانید خانه‌هایی را پیدا کنید، که سیستم گرمایش و سرمایش آن‌ها بدون مداخله انسان به صورت خودکار تنظیم شوند. یا سیستم‌های صوتی که تنها با صدا زدن نام آهنگ، می‌توانند در کسری از ثانیه آن را برایتان پخش کنند. اما در این میان دستگاه‌هایی هستند که انتظار می‌رفت زودتر از این‌ها هوشمند شوند. یکی از این‌ها، سطل آشغال هوشمند به نام SmartCan است.

تصور کنید که سطل آشغال شما هر شب ساعت ۹ تا سر کوچه برود و خود را داخل سطل آشغال اصل خالی کند و سپس برگردد و به سر جایش برود. همه این‌ها بدون این که شما مداخله‌ای در انجام وظایف آن انجام دهید.

با کمک تلفن همراه خودتان می‌توانید SmartCan را برنامه‌ریزی کنید تا سر ساعت مشخصی بیرون برود و خود را خالی کند. نحوه کار این سطل آشغال هوشمند این گونه است که به وسیله موتور‌هایی که زیر SmartCan تعبیه شده، حرکت می‌کند و کاربر می تواند آن را به گوشی هوشمند خود متصل کند تا در یک تاریخ و زمان مشخص به صورت دوره‌ای اقدام به خالی کردن آشغال‌ها کند. البته اگر جزو ساکنین آپارتمان‌ها هستید، باید درب آسانسور را برای سطل آشغال هوشمند خود باز کنید یا این که به نحوی به آن بفهمانید برای یکی دو دقیقه نباید خودش را درون آسانسور خالی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *