اینترنت اشیا

چه صنایعی می توانند از اینترنت اشیا بهره ببرند؟

سازمان‌هایی که برای اینترنت اشیا مناسب‌تر هستند، سازمان‌هایی هستند که از استفاده دستگاه‌های حسگر در فرآیندهای تجاری خود سود می‌برند.

  • ساخت و ساز

تولیدکنندگان می توانند با استفاده از نظارت خط تولید برای فعال کردن تعمیر و نگهداری فعال در تجهیزات زمانی که حسگرها خرابی قریب الوقوع را تشخیص می دهند، مزیت رقابتی کسب کنند. سنسورها در واقع می توانند زمانی که خروجی تولید به خطر می افتد اندازه گیری کنند. با کمک هشدارهای حسگر، سازندگان می توانند به سرعت تجهیزات را از نظر دقت بررسی کنند یا آن را تا زمان تعمیر از تولید خارج کنند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهند، زمان کار بهتری داشته باشند و مدیریت عملکرد دارایی را بهبود بخشند.

  • خودروسازی

صنعت خودروسازی می‌تواند مزایای قابل توجهی را از استفاده برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا داشته باشد. علاوه بر مزایای استفاده از اینترنت اشیا در خطوط تولید، حسگرها می توانند خرابی تجهیزات قریب الوقوع را در وسایل نقلیه ای که در حال حاضر در جاده هستند شناسایی کرده و با جزئیات و توصیه هایی به راننده هشدار دهند. به لطف اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط برنامه‌های کاربردی مبتنی بر اینترنت اشیا، تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان خودرو می‌توانند درباره نحوه کارکرد خودروها و اطلاع صاحبان خودرو اطلاعات بیشتری کسب کنند.

  • حمل و نقل و تدارکات

سیستم های حمل و نقل و تدارکات از انواع برنامه های IoT سود می برند. ناوگان ماشین‌ها، کامیون‌ها، کشتی‌ها و قطارهایی که موجودی را حمل می‌کنند را می‌توان بر اساس شرایط آب و هوایی، در دسترس بودن وسیله نقلیه یا در دسترس بودن راننده، به لطف داده‌های حسگر IoT تغییر مسیر داد. خود موجودی همچنین می تواند به حسگرهایی برای نظارت بر ردیابی و ردیابی و کنترل دما مجهز شود. صنایع غذایی و آشامیدنی، گل‌ها و داروسازی اغلب موجودی حساس به دما را حمل می‌کنند که از برنامه‌های نظارت بر اینترنت اشیاء سود زیادی می‌برند که هنگام افزایش یا کاهش دما به سطحی که محصول را تهدید می‌کند هشدار ارسال می‌کنند.

  • بخش عمومی

مزایای اینترنت اشیا در بخش عمومی و سایر محیط های مرتبط با خدمات به همین ترتیب گسترده است. برای مثال، شرکت‌های دولتی می‌توانند از برنامه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا استفاده کنند تا کاربران خود را از قطع‌های انبوه و حتی وقفه‌های کوچک‌تر خدمات آب، برق یا فاضلاب مطلع کنند. برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا می‌توانند داده‌های مربوط به محدوده قطعی را جمع‌آوری کنند و منابعی را برای کمک به شرکت‌ها برای بازیابی از قطع‌ها با سرعت بیشتری مستقر کنند.

  • مراقبت های بهداشتی

نظارت بر دارایی IoT مزایای متعددی را برای صنعت مراقبت های بهداشتی فراهم می کند. پزشکان، پرستاران و متولیان امر اغلب نیاز دارند محل دقیق دارایی های کمک به بیمار مانند ویلچرها را بدانند. هنگامی که ویلچرهای یک بیمارستان به حسگرهای اینترنت اشیا مجهز می شوند، می توان آنها را از برنامه نظارت بر دارایی اینترنت اشیا ردیابی کرد تا هر کسی که به دنبال آن است بتواند به سرعت نزدیکترین ویلچر موجود را پیدا کند. بسیاری از دارایی های بیمارستان را می توان از این طریق برای اطمینان از استفاده مناسب و همچنین حسابداری مالی برای دارایی های فیزیکی در هر بخش ردیابی کرد.

  • ایمنی عمومی تمام صنایع

علاوه بر ردیابی دارایی‌های فیزیکی، اینترنت اشیا می‌تواند برای بهبود ایمنی کارگران استفاده شود. به عنوان مثال، کارکنان در محیط‌های خطرناک مانند معادن، میادین نفت و گاز و نیروگاه‌های شیمیایی و نیروگاهی باید از وقوع یک رویداد خطرناک که ممکن است بر آنها تأثیر بگذارد اطلاع داشته باشند. هنگامی که آنها به برنامه های مبتنی بر حسگر اینترنت اشیا متصل می شوند، می توان از حوادث مطلع شد یا در اسرع وقت از آنها نجات یافت. برنامه‌های IoT همچنین برای پوشیدنی‌هایی که می‌توانند سلامت انسان و شرایط محیطی را بررسی کنند، استفاده می‌شوند. این نوع برنامه‌ها نه تنها به افراد کمک می‌کنند تا سلامت خود را بهتر درک کنند، بلکه به پزشکان اجازه می‌دهند بیماران را از راه دور نظارت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --